METODICKÝ SEŠIT FLAUTÍKŮV SEŠIT

Publikace má dvě části:

image/jpeg
Metodický sešit pro učitele
H 8044 | 80 stran, dvojbarevný tisk, formát 23,5×30,5 cm na výšku
Prakticky orientovaný a přehledný text podrobně vysvětluje práci s učebnicí. Výuka je postavena jako jednoroční cyklus školního roku, z toho vychází také tematické rozdělení do celkem 23 vyučovacích hodin. Metodický sešit není dogmatickým návodem, jak učit. Autoři počítají s vlastní tvořivostí pedagogů a nabízejí materiál pro jednotlivé hodiny i jako zásobárnu nápadů a inspirací s širším využitím. Také plán výuky lze přizpůsobit vlastním potřebám či situaci. Součástí sešitu jsou dvě sady karet (zvířátka, skřítci – prstoklady) pro zpestření a rozšíření výuky, například hrou pexeso.

image/jpeg
Flautíkův sešit pro děti
H 8043 | 48 stran, barevný tisk, formát 29,7×21 cm na šířku
Pracovní sešit, v němž děti najdou obrázky připomínající hry nebo cvičení ze společných hodin. Případný domácí nácvik písniček a melodií usnadňuje zápis pomocí tabulatury – náčrty fléten s vyznačenými prstoklady. Děti mohou do sešitu malovat a dotvářet obrázky, omalovánky podle své fantazie. Součástí je i sada samolepek, které děti nalepí do sešitu v závěru každé absolvované hodiny.

Výuková látka je postavena na jednoduchém příběhu kouzelného skřítka Flautíka a jeho kamarádů. Flautík provází děti celou Flautoškolkou od samého počátku, setkává se postupně s dalšími skřítky, přičemž jejich příhody napomáhají navozovat situace potřebné pro výuku.